Maszyny do obróbki elektroerozyjnej firmy Mitsubishi Electric

Rozwiązania do cięcia i drążenia elektroerozyjnego łączące ekonomię i precyzję. Odkryj pełen asortyment światowego lidera, który pomoże Twojej firmie wspiąć się na kolejny poziom.

English Flag English Version German Flag German Version Flag Abplanalp Sp.z.o.o.
A map of europe

Obróbka elektroerozyjna

Obróbka elektroerozyjna (EDM), znana również pod nazwą obróbki elektroiskrowej, dzieli się na dwa rodzaje: cięcie elektroerozyjne i drążenie elektroerozyjne. Jest to proces obróbki, w którym wykorzystuje się wyładowanie elektryczne (wyładowanie iskrowe) do usuwania materiału z obrabianego elementu w celu uzyskania pożądanego kształtu. Wyładowanie następuje między dwoma elektrodami zanurzonymi w płynnym dielektryku.

Jedną z elektrod jest elektroda robocza, a drugą elektrodę stanowi obrabiany przedmiot. Wyładowanie odbywa się przez przerwę między obiema elektrodami, elektrodą roboczą i obrabianym elementem. Powyżej określonego napięcia dielektryk traci swoje właściwości izolacyjne i następuje gwałtowny przepływ prądu między elektrodami, to samo dzieje się w kondensatorze po przyłożeniu napięcia wyższego od napięcia przebicia. Wyładowanie powoduje ubytek materiału z elektrody roboczej i obrabianego elementu. Ponieważ napięcie jest nieciągłe, świeża porcja dielektryka może wpływać w przestrzeń między elektrodami, wypłukując zanieczyszczenia i przywracając jego właściwości izolacyjne. Przywraca to również różnicę potencjałów między elektrodami, umożliwiając kolejny cykl pracy.

Podczas zakupu elektrodrążarki ważnym czynnikami są niskie koszty użytkowania (zużycie elektrod i energii elektrycznej) oraz nieskomplikowana konserwacja. Kluczowe znaczenie ma stosunek ceny do jakości. Dodatkowa funkcja zaawansowanych urządzeń to układ automatycznego nawlekania drutu. Maszyny mają solidną konstrukcję, która wytrzymuje próbę czasu, zapewniając niezawodne użytkowanie przez długie lata.

Quickselect

Welcome to our quick navigation. Here you can directly select a topic that you are particularly interested in. You will then be directed to this topic.

Send us a Question

Fields marked with a * are mandatory.

Contact Us

Mitsubishi Electric Europe B.V.
German Branch
Mitsubishi-Electric-Platz 1
D - 40882 Ratingen

Sales
Tel.: +49 (0)2102 / 486 - 6120
edm.sales@meg.mee.com

Service
Tel.: +49 (0)2102 / 486 - 7600
edm.hotline@meg.mee.com

Applications
Tel.: +49 (0)2102 / 486 - 7700
edm.applikation@meg.mee.com

Spareparts
Tel.: +49 (0)2102 / 486 - 7500
edm.parts@meg.mee.com